Stárnutí pleti neboli anti-age péče podle věku

Pečovat o pleť je důležité. Kdy vlastně začít pečovat o pokožku? Zpravidla to bývá s používáním prvního make-upu, nebo při změnách na pleti, jako je akné, nadměrná tvorba kožního mazu apod. Důležité však je začít včas. Organismus se vyvíjí zhruba do 25 let věku a již v té době se mohou tvořit vrásky a jemné linky. Neznamená to, že od 25. roku budeme mít vrásčitý obličej, nebo bude pleť povadlá. Jde však o to, pečovat o pokožku preventivně, i když zrovna nevykazuje viditelné známky stárnutí.

Kožní buňky začínají lenivět, a tak je vhodné trénovat jejich aktivní režim. Důležitá je hydratace, dostatek živin pro regeneraci a podpora obnovy kožních buněk. V tom nám je nápomocná kyselina hyaluronová, která na sebe váže vodu, a tím napomáhá efektivně hydratovat pleť. Séra s obsahem kyseliny hyaluronové jsou vhodná pro všechny typy pleti, dlouhodobě zvlhčují a chrání před vlivy předčasného stárnutí. Vyzkoušejte koncentrované sérum s kys. hyaluronovou a extraktem ze zeleného čaje, který je velmi silný antioxidant, pomáhá obnovovat kožní buňky a zlepšuje pevnost pleti. Nezapomínejte také na krk a dekolt!

Říká se, že když začneme anti-age produkty používat v raném věku, nebudou později účinné. Opak je pravdou. Pleť si vždy spotřebuje jen to množství, které potřebuje. Čím dříve však získá správnou výživu, tím oddalujete stárnutí. Vsadit můžete na produkty s obsahem ceramidů, peptidů, retinolu,  nebo vyzkoušejte naše anti-age pleťové sérum s mořskou řasou, kys. hyaluronovou a extraktem z plamatky zelné (Acmella), který je velmi účinný v boji proti známkám stárnutí, redukuje jemné linky, má rychlý vyhlazovací účinek.

Vaše PepeDerme

Mohlo by Vás zajímat…

Přečtěte si další články, tipy a zajímavosti pro Vaši krásu a zdraví.

0