Potřebujete se zbavit pigmentových skvrn z léta? Pigmentové skvrny na obličeji, dekoltu, hřbetech rukou, ramenou mohou trápit mnohé z Vás.

Potřebujete se zbavit pigmentových skvrn z léta?
Pigmentové skvrny na obličeji, dekoltu, hřbetech rukou, ramenou mohou trápit mnohé z Vás.

Co způsobuje pigmentové skvrny (hyperpigmentace) na pokožce a jak je eliminovat?
Zvýšenou pigmentaci zapříčiňuje nadměrná produkce melaninu (přírodního pigmentu). Je to vyvoláno slunečním zářením, genetickou dispozicí, hormonálními vlivy, užíváním antikoncepce, věkem, v těhotenství, při akné či jiných infekcích kůže, nebo je zvýšený výskyt pih ovlivněn některými přísadami v kosmetických přípravcích.

Je dobré vědět, co na pigmentové skvrny funguje, jakou kosmetiku používat a jak jim předcházet. My doporučujeme krémy s bělicími účinky, nebo čisticí emulze. V případě aknózní pleti je důležitá také důkladná a šetrná péče! Vhodná je kosmetika s obsahem kyseliny glykolové, která přispívá k regeneraci kožních buněk a pleti navrátí rozjasnění.

Prevence a dermokosmetické prostředky k redukci pigmentových skvrn
Důležitá je nejen prevence, ale i správná péče po celý rok. Pleť je dobré dostatečně hydratovat a chránit při pobytu na sluníčku. Pokud se již pigmentové skvrny u Vás rozšířily, jsou zde možnosti pro jejich zesvětlení a zamezení jejich opětovnému výskytu. Všechny účinné bělicí prostředky ale ztrácí smysl, pokud nebudete pokožku chránit i po použití.

Vybírejte si přípravky, které jsou určeny pro daný problém, konkrétní typ pokožky a u nichž byl dermatologicky prokázán jejich účinek.

Optimální kombinace ochrany a bělicího efektu poskytuje Bělicí denní krém Melabel Whitening SPF 50+ . Je obzvláště vhodný u klientů s počátečními aktinickými keratózami (zdrsněná, šupinatá kožní vyrážka), pokožku náchylnou k melasmě (chloasmě), nebo akné. Antioxidační účinek kyseliny fytové obsažené v krému redukuje zánětlivé procesy, které jsou často hlavní příčinou hyperpigmentace. Pro optimální účinek doporučujeme kombinovat s bělicí pěnou či tonikem.

K ochraně a proti podráždění můžeme nabídnout také Pleťový olej s granátovým jablkem. Má silný antioxidační účinek, omezuje známky předčasného stárnutí pleti, jako jsou jemné vrásky, nerovnoměrná textura, pigmentové skvrny.

Mohlo by Vás zajímat…

Přečtěte si další články, tipy a zajímavosti pro Vaši krásu a zdraví.

0