Proč je důležité starat se o oční kontury! Oční kontury a kůžička kolem očí patří k nejjemnějšímu místu na obličeji a také k nejvýraznějším rysům obličeje. Jsou často vystavovány nepříznivým vlivům vnějšího okolí a oční oblast je také více náchylnější k tvorbě vrásek. Hlavně kvůli zvýšené pohyblivosti svalů a mimice. Oční kontury mají větší potřebu hydratovat, právě pro to, že je zde pokožka velmi tenká, téměř bez mazových žláz. Na oční okolí působí mnoho dalších vlivů, samozřejmě zde hraje roli i věk, celkový zdravotní stav, ale také nedostatek spánku, stres, únava. To bývá často příčinou tvorby tmavých kruhů, otoků a již zmíněných vrásek.

Nezapomínejte na péči o oční kontury!

Oční kontury a kůžička kolem očí patří k nejjemnějšímu místu na obličeji a také k nejvýraznějším rysům obličeje. Jsou často vystavovány nepříznivým vlivům vnějšího okolí a oční oblast je také více náchylnější k tvorbě vrásek. Hlavně kvůli zvýšené pohyblivosti svalů a mimice. Oční kontury mají větší potřebu hydratovat, právě pro to, že je zde pokožka velmi tenká, téměř bez mazových žláz. Na oční okolí působí mnoho dalších vlivů, samozřejmě zde hraje roli i věk, celkový zdravotní stav, ale také nedostatek spánku, stres, únava. To bývá často příčinou tvorby tmavých kruhů, otoků a již zmíněných vrásek.

Proto je důležité používat kosmetické přípravky, které jsou určeny pro oční okolí a obsahují aktivní složky. Oblast kolem očí má vyšší pH a vytváří potřebu speciálních přípravků pro jejich péči. Jakýkoli produkt určený pro tuto oblast by tedy měl být přizpůsoben pH, ať už jde o sérum nebo krém. My Vám můžeme doporučit lehké oční konturovací sérum na bázi rostlinných výtažků, probiotik, kofeinu a kyseliny hyaluronové, které viditelně zlepšuje vzhled. Vhodné pro všechny typy pleti.

Pro zdravou a zářivou oblast očních kontur přizpůsobte i rutinu pro čištění! Odstraněním make-upu, trpělivě, jemně a pravidelně, jen získáte!

Doporučujeme aplikovat pouze malé množství očního séra, protože obsahuje vysokou koncentraci účinných látek. Vždy jej používejte pod krém či pleťový olejíček. Aplikujte pouze na pokožku očištěnou vhodným čisticím prostředkem, např. cleansing face oil podle typu Vaší pleti.

Je důležité zvolit vysoce tolerantní, hypoalergenní a oftalmologicky testované výrobky, což znamená, že prošly dermatologickými testy a významně snižují možnost podráždění.

Rady pro Vás:

  • Vyberte si vždy vhodný produkt podle svých potřeb.
  • Aplikujte krém, nebo sérum lehkými krouživými pohyby zdola nahoru.
  • Pokud máte kruhy pod očima, nebo váčky, lehce zatlačte od vnitřního koutku směrem ke spánkům.
  • Noste kvalitní ochranné sluneční brýle, abyste oči chránili před působením slunečních paprsků.

Vaše PepeDerme

Mohlo by Vás zajímat…

Přečtěte si další články, tipy a zajímavosti pro Vaši krásu a zdraví.

0