Podrážděná a zarudlá pokožka

Podrážděná a zarudlá pokožka, co s tím?

Citlivá nebo reaktivní pokožka se projevuje pocitem pálení, zarudnutím, otoky a často i pnutím, má sklony k šupinatění, je nepříjemná na dotek. Dochází k tomu kvůli oslabené přirozené bariéře pokožky, které je způsobeno například častou změnou teplot, nedostatkem spánku, hormonálními změnami, stresem, nebo znečištěným ovzduším. Spouštěčem však může být i mytí v tvrdé vodě s vyšším obsahem minerálů, chlorovaná voda v bazénu, klimatizace, nebo vystavení kůže drsnému podnebí.

Problémy se mohou objevit na obličeji, ve vlasech, ale i na kterékoli části těla. Vyzkouše-li jste již náš antialergenní šampon na vlasy?

Zvýšenou pozornost si zasluhuje i správná péče po koupeli, kterou často lidé podceňují. Mytí běžnými tenzidy (saponáty) může pokožku vysušovat a narušovat tím kožní lipidovou vrstvu.  Poškozená ochranná bariéra způsobuje pak pronikání bakterií a škodlivých látek do kůže, a to vede až ke ztrátě pružnosti, dehydrataci a přecitlivělosti.

Pokud patříte k těm, kteří na citlivou, nebo podrážděnou pokožku trpí, vyhýbejte se parfemovaným kosmetickým přípravkům s obsahem parabenů, alkoholu, nebo odličovačům s mýdlovým podkladem.

Péče o pleť je v tomto případě na místě, nezapomínejme ale také na podporu, jako je například vyvážená strava, odpočinek, posilování imunity dostatkem pohybu a vitaminů. Vaše pleť určitě uvítá obnovující a regenerační krém s vitaminem E a panthenolem, který zklidňuje svědění a šupinatost pokožky. A neucpává póry.

Pro suchou, červenou a odlupující se pokožku nebo seboroickou dermatitidu

Pro zklidnění podrážděné a šupinaté pokožky doporučujeme krém na zklidnění pokožky Sebomax Cream Seborrhea. Obsahuje síru, která je dobře známým a osvědčeným antiseboroickým činidlem, panthenol a vitamin E, který svým antioxidačním účinkem působí na červenou a odlupující se pokožku. Krém ji udržuje ve výborném stavu dlouhodobě.

Vaše PepeDerme

Mohlo by Vás zajímat…

Přečtěte si další články, tipy a zajímavosti pro Vaši krásu a zdraví.

0