Co můžete dělat se svými rozšířenými póry?

Co můžete dělat se svými rozšířenými póry?

Velikost pórů je dána mnoha faktory, kterým se nelze vyhnout. Patří mezi ně genetika, hladina kožního mazu v těle, pohlaví, nebo věk. Vzhled rozšířených pórů je častěji spojován s muži, hlavně proto, že muži mají tendenci produkovat v průměru více mazu než ženy, kvůli jejich vyšším hladinám hormonů testosteronu. Dost běžně se rozšířené póry tvoří u pokožky náchylné k akné.

Co vlastně póry jsou a proč se zvětšují?

Jsou to malé otvory v kůži a každý z nich produkuje přírodní olej, který pomáhá udržovat zdravou pokožku. Je to taková ochrana před infekcí, suchostí a popraskáním pokožky.

Během stárnutí na nás působí mnoho vlivů životního prostředí, např. UV záření, smog, prach aj., a to způsobuje pokles kolagenu a ztrátu pružnosti pokožky. Díky tomu se póry ucpané kožním mazem, špínou a odumřelou pokožkou zdají větší. Pevná pokožka totiž stahuje póry, takže se zdají menší, zatímco nepružná póry rozšiřuje.

Co je to „ucpaný pór“ a jak minimalizovat jeho výskyt?

Pór se ucpe, když do otvoru vnikne olej, suché kožní buňky a každodenní nečistoty. Zanesené póry pak mohou vést k akné. Vzhled pórů lze vylepšit exfoliačními, nebo čisticími přípravky s přísadami, které zpomalují vylučování mazu a odvádějí nečistoty. K těm patří kyselina glykolová, salicylová (ta je známá schopností omezovat výskyt bakterií, vzniku skvrn, nečistot, navíc nedráždí pleť), retinol (látky na bázi vit. A), kaolin. Pro vyrovnání pleti doporučujeme také přípravky na akné, které pomáhají pleť vyčistit a vyrovnat strukturu pokožky.

Aby se omezilo poškození pleti způsobené znečištěním, je nutné pokračovat v rutinním postupu s využitím přípravků s antioxidačními a anti-age účinky, jejichž cílem je podpora kolagenu a elastinu a snížení tvorby volných radikálů. Séra a pleťové krémy bohaté na antioxidanty aktivně posilují obranu kožních buněk, díky čemuž je pokožka mnohem odolnější a zpomaluje stárnutí kůže.

Vaše PepeDerme

Mohlo by Vás zajímat…

Přečtěte si další články, tipy a zajímavosti pro Vaši krásu a zdraví.

0