Efektivní péče o pleť náchylnou k akné!

Jak nejlépe omezit výskyt akné a najít pro Vás optimální a účinné řešení? Dodržováním rutiny o péče o pleť a používat kosmetiku, která pomáhá v boji proti zánětům, posiluje její ochrannou bariéru, vyrovnává produkci mazu a hydrataci.

Přičiny vzniku akné

Problematická a aknózní pleť se vyznačuje přílišnou sekrecí nadměrného množství mazu. Někdy se odumřelé kožní buňky pravidelně neodlučují, a to může mít za následek tvoření ucpaných pupínků (zátek). Pokud se zanítí, nebo do nich prosákne infekce, mohou se uvnitř mazových žlázek vytvářet bolavé a hnisavé bouličky.

K akné mohou přispívat i hormonální vlivy (stres, těhotenství, menstruace), genetické dispozice, bakteriální infekce, nevhodná kosmetika. Správná starost spočívá v rutinní pravidelné péči, která čistí, zklidňuje pokožky, napomůže k regulaci tvorby kožního mazu a urychlení odlupování kožních buněk.

Doporučujeme!

Na mytí používejte spíše vlažnou vodu, hledejte nekomedogenní kosmetické přípravky, pravidelně nanášejte na pokožku krémy s ochranným faktorem, i v zimě, pupínky nevymačkávejte, aby nedocházelo ke zhoršení stavu. Nezapomínejte na hydrataci a doplnění vitaminů které, obsahují tělu i pokožce prospěšné živiny.

Středem pozornosti by mělo být aktivní pleťové mléko s vitaminem B a damascenskou růží, vhodné pro každodenní použití. Eliminuje kožní maz, vznik černých teček a hnisavých pupínků.

Aknózní bakterie nemají rády kyslíkové prostředí, proto maximum můžete vytěžit z jemného čisticího gelu s kyslíkem a kyselinou mléčnou, nebo pravidelně používat čisticí tyčinku, která pomáhá k rovnováze PH pokožky, snížení tvorby kožního mazu a zvýšení zdravého mikrobiomu pleti.

Pro komplexní péči a zdravou pokožku jsme si pro Vás připravili výhodný balíček produktů 3 v 1, které vytvoří důležité kroky pro vyčištění pórů, hydrataci, revitalizaci. Navíc s antibakteriálním efektem.

Výsledky po pravidelné péči o aknózní pleť včetně tonizace nebo čištění, vyžadují čas, mějte trpělivost a hlavně nepřestávejte. Dostane se Vám odměny ve zdravé a čisté pokožce.

Vaše PepeDerme

Mohlo by Vás zajímat…

Přečtěte si další články, tipy a zajímavosti pro Vaši krásu a zdraví.

0