Její velkou silou je hydratace. Je schopna zadržet až 1 000násobek své molekulové hmotnosti. Proniká do pokožky, kde na sebe váže vodu, čímž naplňuje všechny její vrstvy a je zodpovědná za její zdravý vzhled.

Kyselina hyaluronová je nápojem pro Vaši pokožku!

Její velkou silou je hydratace. Je schopna zadržet až 1 000násobek své molekulové hmotnosti. Proniká do pokožky, kde na sebe váže vodu, čímž naplňuje všechny její vrstvy a je zodpovědná za její zdravý vzhled.

Oblíbili si ji dermatologové, všechny věkové generace, celebrity. Čistá kyselina hyaluronová přináší skutečné výsledky, aniž by potřebovala nějaké přísady či doplňující látky. Lze ji vrstvit s jinými kosmetickými produkty, a také ji kombinovat s peelingy, retinoly, vitamíny a dalšími kyselinami.

Rozdíl mezi hydratací a vlhkostí

Hydratace je voda, vlhkost je olej. Pokud je tedy Vaše pokožka dehydrovaná, chybí jí voda. Pokud suchá, olej. Čisté sérum s kyselinou hyaluronovou je dokonalým příkladem pro tzv. hydratovač, bez ohledu na to, zda je pokožka suchá, mastná, nebo smíšená. Věděli jste, že i mastná pokožka potřebuje hydratovat?

Často je pleť vystavena nešetrnému zacházení. V domnění, že chemickým peelingem, nebo silně koncentrovanými čisticími prostředky docílíte hladké a čisté pleti, dochází k narušení její obranyschopnosti, pokožka reaguje přehnaně zvýšenou tvorbou produkce mazových žláz a stává se mastnější a problematičtější.

Které produkty používat pro hydrataci a které pro vlhkost?

Hledejte ty, které obsahují kyselinu hyaluronovou, některá séra jsou obohacena navíc o přírodní látky, aby bojovaly s dalšími problémy, jako je zlepšení tónu pleti, odstranění odumřelých kožních buněk, nebo pigmentových skvrn. Nezapomínejte na oční okolí!

Kyselina hyaluronová vylepšuje lipidovou bariéru pokožky a zvyšuje odolnost pleti

To zaujímá důležitou roli v ochraně vnitřních orgánů, svalů, kostí, ale také chrání tělo před škodlivými toxiny, znečištěným životním prostředím. Působí také jako prevence proti tvorbě jemných vrásek, nebo tmavých skvrn. Přirozeně urychluje proces hojení.

Kyselina hyaluronová je prevence proti stárnutí

Věkem pokožka ztrácí kolagen a elastin, což vede k ochablosti. Kyselina hyaluronová zvlhčuje pokožku, vyplňuje vrásky, a tím napíná pleť, pomáhá zpevnit kontury obličeje pro mladistvější vzhled. Je také důležitou složkou pro redukci viditelných pórů a zjemnění struktury pleti.

Pečujte o svoji pokožku, vrátí Vám to!

Vaše PepeDerme

Mohlo by Vás zajímat…

Přečtěte si další články, tipy a zajímavosti pro Vaši krásu a zdraví.

0