Panthenol je široce používaný v mnoha kosmetických přípravcích jako zvlhčovadlo.

Panthenol je široce používaný v mnoha kosmetických přípravcích jako zvlhčovadlo. Přirozeně se vyskytuje v naší kůži, vlasech i nehtech, a proto je velmi dobře snášen. Panthenol nezpůsobuje podráždění a je považován za vysoce účinný přípravek pro regeneraci. 

Panthenol se přidává do kosmetických krémů, protože má schopnost zadržovat v pleti vodu, snižuje svědění a záněty kůže. Urychluje a zlepšuje hojení epidermálních ran. V šamponech a kondicionérech pomáhá vlasům k pružnosti a lesku. A často se používá v přípravcích na opalování, v produktech dekorativní kosmetiky, nebo ho najdete v kosmetických přípravcích po holení.

Pokožce dodává vláčnost a hladkost, poškozeným vlasům zlepšuje strukturu.

Co přesně panthenol je?

Panthenol (dexpanthenol, D-Panthenol) je známý také jako provitamin B5. Jedná se o derivát vitaminu B5 nebo kyseliny pantothenové. Nedostatek tohoto vitaminu může mít za následek odlupování kůže a zrychlení šednutí vlasů.

Vyzkoušejte dermokosmetiku s obsahem panthenolu, například Sensitive zklidňující šampon pro citlivou pokožku, nebo hydratační Acne Out / Acnaut pleťový krém s panthenolem, který stimuluje regeneraci pokožky, má zklidňující a protizánětlivé účinky.

Pokud budete potřebovat poradit, obraťte se na nás.

Vaše PepeDerme

Mohlo by Vás zajímat…

Přečtěte si další články, tipy a zajímavosti pro Vaši krásu a zdraví.

0