KYSELINA MLÉČNÁ (Lactic Acid) a její využití v dermokosmetice PepeDerme

Kyselina mléčná (Lactic acid) a její využití v dermokosmetice

Jde o tělu vlastní látku, je součástí zdravé kožní flóry, ale je také nedílnou složkou pro péči o pokožku, která může Vaší pleti přinést opravdu efektivní výhody. V kosmetice je využívána pro své hydratační a exfoliační účinky. Měla by patřit k součásti rutinní péče o pleť. Napomáhá k odstranění odumřelých kožních buněk, vytváří ochrannou bariéru pleti. Bez správného ochranného pláště se totiž mohou na pokožce tvořit pupínky, akné, nebo suchost.

Pozitivní vliv kyseliny mléčné na vlhkost pleti

Protože patří k přírodním látkám s malou hydrofilní molekulou, aktivně váže vodu a vytváří takzvaný hydrátový obal. Řadí se k vynikajícím zvlhčovačům a zabraňuje ztrátě vody v pleti. Velkou výhodou je její dobrá snášenlivost, takže ji většinou dobře toleruje i citlivější, nebo zanícená pleť.

Patří k alfa-hydroxykyselinám (AHA), které stimulují produkci kolagenu a elastinu v dermis. Proto je vhodná pro redukci jemných vrásek, vyhlazení a rozzáření pokožky, zlepšuje strukturu pleti a dermatologové ji doporučují při léčbě hyperpigmentace.

V závislosti na potřebě pokožky Vám můžeme doporučit vhodné čisticí produkty s obsahem kyseliny mléčné, a to například: gel s aktivním kyslíkem Acne Out Oxy Wash, který hluboce čistí a stahuje póry, jemně odstraňuje přebytečný maz a zanechává pokožku hydratovanou.

Pokud dáváte přednost sérům, připravili jsme si pro Vás anti-age sérum s mořskou řasou. Spolu s kyselinou hyaluronovou a fermenty laktobacilu podporuje omlazení pokožky a stimulaci kožních buněk, zlepšuje celkový vzhled pleti.

Pokud hledáte komplexní péči, doporučujeme výhodný balíček Acnaut 3 v 1. Vhodné na mastnou pleť s pupínky a viditelnými nedokonalostmi. Osvědčené kroky pro zdravě vypadající pokožku. Čistí póry, hydratují, revitalizují a mají antibakteriální efekt. Sada obsahuje čisticí mýdlo, aktivní pleťové mléko a hydratační pleťový krém s vitaminem E.

Věříme, že si vyberete.
Vaše PepeDerme

Mohlo by Vás zajímat…

Přečtěte si další články, tipy a zajímavosti pro Vaši krásu a zdraví.

0