Proč je tak důležitá hydratace pokožky Věděli jste, že i mastná pokožka potřebuje hydratovat? Správná péče a vhodný produkt může pokožce pomoci dýchat a zářit.

Proč je tak důležitá hydratace pokožky

Věděli jste, že i mastná pokožka potřebuje hydratovat? Správná péče a vhodný produkt může pokožce pomoci dýchat a zářit.

S přibývajícím věkem ztrácí kůže důležité hydratující složky, jako jsou kyselina hyaluronová, nebo kožní lipidy. Ty udržují kožní bariéru v dobré kondici. Při jejich ztrátě dochází k dehydrataci pokožky, tvorbě vrásek a nepříjemnému pnutí.

Před nadcházející zimou, kdy teploty kolísají a pokožka je více vystavena vlhkému prostředí a může být podrážděná, šupinatá, nebo suchá, dbejte na zvýšenou péči. Proto doporučujeme používat pravidelně i v zimě zvlhčovače. A samozřejmě i na mastnou pokožku. Vybírat můžete ty, které obsahují kombinaci důležitých přísad, například skvalan, který je získáván z olivového oleje, glycerin, kyselinu hyaluronovou, nebo ceramidy.

Pojďme si představit pár typů pro péči o Vaši pleť

  • Důležitá je exfoliace a čištění
    Jemná exfoliace hraje klíčovou roli pro zářivou pokožku. Jejím vlivem dochází k odstranění odumřelých kožních buněk a k regeneraci nových, zdravějších. Doporučujeme například exfoliační tonikum Pure Skin, které pomáhá regulovat sekreci kožního mazu, pozitivně reguluje jemné linky a vrásky, je vhodné pro lehký domácí chemický peeling. Používejte ho večer.
  • Ranní péče
    Pro správnou hydrataci pokožky zvolte ranní rituál. Po nanesení lehkého tonika či ceramidového séra, použijte výživný a hloubkově hydratační krém Moisturizing Face Cream, který mimo jiné obsahuje důležitou kyselinu hyaluronovou. A o té je známo, že má výjimečnou schopnost zadržovat vlhkost. Abyste Tak zapouzdřili v pokožce dostatečnou vlhkost a proniknutí aktivních látek, kombinujte s několika kapkami pleťového oleje.

Nezapomínejte!
Pro zdravou pokožku i dostatečný spánek a vitamíny

Vysvětlili jsme si pravidla pro zvlhčení pleti, nezapomínejte ovšem také na zdravý spánek, při kterém se obnovují a regenerují Vaše kožní buňky, a také na dostatečné množství vitaminů, minerálů, antioxidantů proti stárnutí a zdravě vypadající pleti.

Vaše PepeDerme

Mohlo by Vás zajímat…

Přečtěte si další články, tipy a zajímavosti pro Vaši krásu a zdraví.

0