pepederme_clanek_naucte-se-spravne-pouzivat-kosmetiku

Naučte se správně používat kosmetiku!

Prvním a velmi důležitým krokem pro každou rutinu je dobré čištění obličeje. Pokud je pleť dobře vyčištěna, vstřebává dobře další produkty a jejich působení je optimální. Ženy však často sahají po jakémkoli produktu, který se jim líbí. Proto doporučujeme používat čisticí prostředky vždy podle typu pleti spolu s produkty pro konkrétní potřebu pokožky.

  • Pokud je Vaše pokožka citlivá, zvolte jemnější a případně hydratační čisticí kosmetiku, např. jemný olej s protizánětlivým efektem.
  • V případě, že má Vaše pokožka sklony k maštění, použijte speciální čisticí pěnu, nebo lehký zvlhčovač, např. s extraktem z vrbové kůry.
  • Je-li Vaším hlavním nepřítelem suchost, hledejte čisticí oleje krémové konzistence a kombinujte péči s přípravky doporučenými pro suchou kůži. Tento problém může vyřešit náš hydratační krém s aloe vera.

Rozhodně začněte a dokončete svůj den vždy důkladným umytím obličeje jemným čisticím prostředkem. Tím se odstraní přebytečný maz a vyčistí póry od nečistot a potu. Vyhněte se drhnutí obličeje hadříkem, protože to dráždí pokožku. Zkuste místo toho pokožku lehce osušit čistým ručníkem.

Trápí Vás aknózní pleť? V tom případě je vhodné vždy používat komplexní péči. Náš Acnaut / Acne Out balíček čistí póry, hydratuje, revitalizuje a má antibakteriální efekt.

Dalším krokem je použití séra. Vždy jej aplikujte lehkým poklepáváním, nechte působit 2–3 min, dokud se nevstřebá. Je třeba dávat pozor na aplikované množství. Séra obsahují vysokou koncentraci účinných látek, pro celý obličej stačí pár kapek.

Často se zapomíná na předposlední krok, a to je zvlhčovač pleti. Můžete výjimečně vynechat sérum, zvlhčovač však nikdy.  Zatímco séra dodávají pokožce aktivní složky, krém pokožce dodává tolik potřebnou hydrataci. I mastné pokožce.

Cílovým krokem je „utěsnění“ pokožky. Po vstřebání séra, nebo krému, lze aplikovat kosmetický olej, který slouží k výživě a posílení přirozené ochrany pokožky. Pro suchou a citlivou pokožku je v této fázi vhodné aplikovat sérum s ceramidy. Ty jsou jako stěna pro kožní buňky, obnovují pokožku a posilují její ochrannou funkci.

Vaše PepeDerme

Mohlo by Vás zajímat…

Přečtěte si další články, tipy a zajímavosti pro Vaši krásu a zdraví.

0