Hyperhidróza neboli nadměrné pocení a možnosti řešení

Hyperhidróza neboli nadměrné pocení a možnosti řešení

Pocení patří ke zcela přirozené funkci našeho organismu. Někdy Vám však nadměrné pocení může komplikovat život, ale Vás i společensky dosti omezovat.  Pokud ho nelze regulovat, může být tento stav až extrémně stresující. Silné pocení může mít více podob a také více řešení.

Někdy je za zvýšeným pocením stres, nervozita, což vede nejen k pocení, ale ke zvýšenému nežádoucímu tělesnému zápachu.

Velká část lidí se potí po sportovní aktivitě, nebo v horkém počasí. Pokud Vás však pocení přepadává mimo všechny tyto stavy, jedná se o hyperhidrózu. Ve všech těchto případech hledáte možnost, jak eliminovat problém. Řešením je aplikace botulotoxinu do zóny nadměrného pocení, případně využití všech možných kosmetických produktů, které by Vám mohly pomoci k eliminaci problému. Určitě jste již vyzkoušeli antiperspiranty či roll-ony, které nabízejí standardní drogerie.

Ale! Pro ty, kteří chtějí najít jednodušší řešení, namísto injekční aplikace botulotoxinu, nebo chtějí nadstandardní péči v rámci kosmetických produktů, PepeDerme přichází s novinkami. Pro odstranění pocení vyzkoušejte například Odorex antiperspirant s prodlouženým účinkem, který odstraňuje nepříjemný zápach, neporušuje termoregulaci ani nezanechává skvrny na oblečení. Je vhodný k použití do podpaží, nebo ho lze aplikovat na dlaně rukou. Jeho efekt vydrží až 10 dnů.

Nezapomínejte však!

Při používání antiperspirantů dbejte na několik zásad:

  • Nanášejte je na čistou a suchou pokožku (ne zpocenou)
  • Používejte ho na noc po koupeli
  • Nepoužívejte na čerstvě oholenou, nebo podrážděnou pokožku.
  • Připravte se na letní dny již teď.

Vaše PepeDerme

Mohlo by Vás zajímat…

Přečtěte si další články, tipy a zajímavosti pro Vaši krásu a zdraví.

0